Print deze pagina Monitoring en evaluatie van VVE-beleid

Is uw gemeente bezig met het opstellen van verbeterplannen naar aanleiding van de resultaten van de VVE-kwaliteitsmeting van de Inspectie? Bij de daadwerkelijke totstandkoming van die verbeteringen zijn monitoring en evaluatie essentiële instrumenten.

In de afgelopen jaren heeft Sardes in tientallen grote en kleine gemeenten VVE-beleid geëvalueerd, vaak met een lokale monitor. Monitoring is altijd een kwestie van maatwerk; samen met de gemeente wordt bepaald welke manier van evalueren het beste past. Is er behoefte aan een eenmalige of een herhaalde evalutie, aan een eenmalige of een meerjarige evaluatie? Is er behoefte aan procesevaluatie, aan opbrengstevaluatie, of aan een combinatie van beide?

Wij kunnen voor u evalueren of in uw gemeente VVE-programma's adequaat worden uitgevoerd door leidsters en leerkrachten. Ook monitoren wij hoe peuterspeelzalen en basisscholen samenwerken aan de totstandkoming van een doorgaande lijn.

Voor gemeenten die zicht willen krijgen op de opbrengsten van VVE, stellen wij het doelgroepbereik binnen de gemeente vast. We brengen de vorderingen van doelgroepkinderen op het gebied van taalontwikkeling in kaart. Of we gaan na in hoeverre onder leidsters en leerkrachten nog sprake is van volledige VVE-certificering.

Sardes maakt bij de monitoring voornamelijk gebruik van eigen instrumenten, die aan de specifieke situatie van elke gemeente worden aangepast. Sommige instrumenten sluiten nauw aan bij het Toezichtkader VVE van de Inspectie. Andere zijn ontwikkeld voor zelfevaluatie door leidsters en leerkrachten. Zonder uitzondering zijn onze instrumenten veelvuldig aan de praktijk getoetst en hebben daar hun bruikbaarheid bewezen.

Lees verder voor Voorbeelden van een lokale monitor

Informatie
Wilt u meer weten over monitoring en evaluatie? Neem contact op met Berend Schonewille

 

Naar boven

De site is het laatst gewijzigd op 16-05-2013

Nieuws en agenda